54654

Барбара Поповиќ на Детската евровизија

 

Барбара Поповиќ е избрана да ја претставува Република Македонија на „Детската Евровизија 2013“ во Киев, Украина.

 

Bp1


Барбара има тринаесет години и учи музика (пијано) од шест години во музичкото училиште „Илија Николовски - Луј“. Таа веќе има големо искуство и успех во Македонија, особено во детскиот фестивал "Супер Ѕвезда" и е во соработка со познати музичари и пејачи: Калиопи, Јован Јованов, Дарко Димитров, Драган Мијалковски и Елена Ристевска.

 

Barbara Popovich FYR Macedonia 2

 

Наскоро повеќе детали за нејзината песна.

 

 

 

Мите Иванов | ТВ Пакет

 

300x300 Min

SIDEBAR TOP BANER 1

SIDEBAR TOP BANER 2

Baner Idance

Bannerprimetime

Ексклузивно

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next

Телевизија

Забава

МК Сцена

Единствен телевизиски информативен портал во Македонија © ТВ Пакет 2009 - 2012