54654

Песната на Мартија за Евровизија забранета за Македонците

 

Видео | Слушнете ја првата песна на ѕвездичката Мартија

 

Како што веќе информиравме, пинковата ѕвездичка Мартија Станојковиќ од Куманово е нашата претставничка на овогодишното издание на изборот за песна на Детска Евровизија. Девојчето кое се прослави во српското талент шоу и кое ги маѓепса срцата на милиони гледачи низ Балканот, ја доби својата шанса да ја претставува родната земја на овој познат музички натпревар за деца.

 

Martijalead1

 

Нејзината песна се вика "Love will lead our way", за која е промовиран и видео запис, но истите нема да можат да се промовираат на македонските радија и телевизии. Причината е јасна - забраната од ЗАМП за емитување на македонска музика. Мартија во песната пее на македонски и на англиски јазик, а како звучи нејзината евровизиска песна, погледнете во продолжение :

 

 

Дани | ТВ Пакет

 

300x300 Min

SIDEBAR TOP BANER 1

SIDEBAR TOP BANER 2

Baner Idance

Bannerprimetime

Ексклузивно

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next

Телевизија

Забава

МК Сцена

Единствен телевизиски информативен портал во Македонија © ТВ Пакет 2009 - 2012