54654

По Македонија, и Србија испраќа непознато име на Евровизија

 

Тијана Богичевиќ ќе ги брани боите на Србија на Евросонг

 

Младата поп и соул пејачка Тијана Богичевиќ ќе ја претставува соседна Србија на Изборот за песна на Евровизија 2017.

 

Tijanabognaevroviz1

 

Пејачката досега пеела пратечки вокали на Владо Георгиев, а не се прославила со свои песни. Мажена е за Афроамериканец и одредено време живеела во Америка. Радио телевизија Србија наскоро ќе ја промовира и песната со која Богичевиќ ќе настапи на најголемиот музички натпревар во Европа.

Во меѓувреме слушнете ја "Чудо", нејзина песна :

 

 

Дани | ТВ Пакет

300x300 Min

SIDEBAR TOP BANER 1

SIDEBAR TOP BANER 2

Baner Idance

Bannerprimetime

Ексклузивно

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next

Телевизија

Забава

МК Сцена

Единствен телевизиски информативен портал во Македонија © ТВ Пакет 2009 - 2012