54654

Видео | „Dance alone“ на Јана промовирана во Лондон и Тел Авив

 

Македонската песна со одличен прием во Европа

 

По промоцијата на "Dance alone" на Јана Бурческа, македонските слушатели се изненадија затоа што не успеаа да најдат било каква маана во песната и со тоа да започнат негативните коментари и вибрации кои се случувале секоја година наназад со македонските избраници.

 

Zapocnajanapromoc

 

Македонската претставничка за овогодишниот избор за песна на Евровизија ја започна евровизиската турнеја. Прва станица каде се промовираше "Dance alone" беше Лондон, по што следеа Тел Авив, па Амстердам. Во продолжение погледнете го настапот на Бурче во Израел и проследете како беше прифатена нашата песна од тамошната публика :

 

 

Дани | ТВ Пакет

300x300 Min

SIDEBAR TOP BANER 1

SIDEBAR TOP BANER 2

Baner Idance

Bannerprimetime

Ексклузивно

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next

Телевизија

Забава

МК Сцена

Единствен телевизиски информативен портал во Македонија © ТВ Пакет 2009 - 2012