54654

Мина Блажев ќе ја претставува Македонија на детска Евровизија 2017

 

Уште една Пинкова ѕвездичка на детска Евровизија

 

Избрана е македонската претставничка за овогодишниот избор за песна на детска Евровизија. Се работи за скопјанката Мина Блажев која учествуваше во минатата сезона од "Пинковите ѕвездички". Со оглед на забраната од ЗАМП, Македонија немаше прилика доволно да ја запознае и бодри на тој натпревар, но нејзиниот талент и ѕвездата што ја има е она што ќе ја носи кон понатамошни големи успеси.

 

Minanadetska1

 

14 годишната Мина ќе ја претставува Македонија на детската Евровизија во Грузија - одлучи Македонската телевизија. Минатата година исто така Пинкова ѕвездичка ги бранеше боите на нашата таковина - Мартија Станојковиќ, која имаше одлична и модерна песна. Очекуваме одлична песна и од Мина. Со среќа!

 

 

Дани | ТВ Пакет

 

Tropico 300x250

1111bebe Humanitarna

1111ivan Baner

Baner Idance

Bannerprimetime

Ексклузивно

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next

Телевизија

Забава

МК Сцена

Единствен телевизиски информативен портал во Македонија © ТВ Пакет 2009 - 2012