54654

Видео | Слушнете ја македонската песна за Евровизија 2018-та

 

Македонија праќа одлична модерна песна на Евросонг 2018

 

Во мај во Лисабон на овогодишниот Избор за песна на Евровизија како што веќе објавивме ќе нѐ претставува бендот "Ëye cue". Денеска во рамките на централниот Дневник на МТВ 1 беше промовирана евровизиската песна "Lost and found", заедно со видео запис за истата.

 

Eyecuelostpesnaprom

 

Режисер на видео спотот е Јован Куциновски. Автор на музиката и текстот на песната е гитаристот и вокал на групата - Бојан Трајковски, а за аранжманот се погрижи Дарко Димитров.

Во продолжение слушнете ја песната на Македонија, а ТВ Пакет држи палци за одличните избраници да нѐ претставуваат на оваа манифестација.

 

 

Дани | ТВ Пакет

300x300 Min

SIDEBAR TOP BANER 1

SIDEBAR TOP BANER 2

Baner Idance

Bannerprimetime

Ексклузивно

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next

Телевизија

Забава

МК Сцена

Единствен телевизиски информативен портал во Македонија © ТВ Пакет 2009 - 2012