54654

Кои познати личности се дел од новото жири на Икс фактор?

 

Кои се дел од жирито на X Фактор ?

 

ТВ Пакет ексклузивно ви открива кои ќе бидат новите членови на жирито од втората сезона на музичкото шоу "Икс фактор".

 

Emina

 

Босанската пејачка Емина Јаховиќ е единствената која останува како дел од жирито. Таа за време на емитување на првата сезона привлече големо внимание особено кај машкиот дел од публиката, кои често знаеја да кажат дека шоуто го гледаат заради Емина. Дали и оваа сезона Емина ќе се заангажира за младите момци, останува да видиме.

Повеќе нема да ги гледаме Кристина Ковач, Жељко Јоксимовиќ и Кики Лесендриќ како дел од Икс факторското жири.

Сега на нивно место, неофицијално ќе застанат хрватската пејачка Јелена Розга, српскиот шармер Владо Георгиев и хрватскиот музичар Златан Стипишиќ - Џибони.

 

Giboni

 

Втората сезона на шоуто во Македонија, Србија, Црна Гора, Босна и Херцеговина и Хрватска, започнува во недела на 22 март во 21 часот.

 

 

Дани | ТВ Пакет

1 300

Tropico 300x250

Baner Idance

300x300 Min3

Bannerprimetime

11111118938013494571643383

Ексклузивно

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next

Телевизија

Забава

МК Сцена

Единствен телевизиски информативен портал во Македонија © ТВ Пакет 2009 - 2012