54654

Жељко Јоксимовиќ повторно судија во спектаклот „Х Фактор“

 

Ова се новите судии во новата сезона на Икс Фактор

 

Во новата сезона на „Х Фактор“ судии ќе бидат Тончи Хуљиќ, Масимо Савиќ, Жељко Јоксимовиќ и Александра Ковач. Тие ќе се борат за младите пејачки надежи, кои ќе бидат распоредени во четири групи: момци, девојки, постари од 35 години и втора шанса, во оваа група ќе настапуваат учесници од музички реални шоуа кои после натпреварот не успеале да направат кариера.

  

Budva

 

Иако требаше да се најде помеѓу одбраните судии, Емина Јаховиќ се откажа од ангажманите. Водители на регионалниот музички натпревар се Хрватицата Антонија Влаче, нашата Снеже Велков како и Србинот Александар Радојичиќ кој инаку е актер.

 

Adira 1

Adria 2

Xf Adria 2

 

Што се случи со Емина Јаховиќ?

И покрај тоа што пејачката Емина Јаховиќ сеуште не е исплатена за ангажманот во првата сезона на „Х Фактор“, таа прифати да ја повтори својата улога и во втората сезона, затоа што ужива во овој телевизиски формат, но продукцијата не можеше да ги исполни нејзините услови, па таа се откажа.

 

Emina Jahovic X Factor E1424711159803

 

 

 

 

Ceca Pomal

16426532 421962608135954 1248849644 N

16426800 10211012443882791 375250880 N

Koncert Boris

 

Ексклузивно

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next

Bannerprimetime

Телевизија

Забава

МК Сцена

Единствен телевизиски информативен портал во Македонија © ТВ Пакет 2009 - 2012