54654

Новиот Кајмакоски го расплака жирито на „Икс фактор“

 

Давид Темелков е новиот македонски икс фактор

 

Davidt1

 

22-годишниот Скопјанец Давид Темелков е новиот фаворит на македонската публика во регионалното шоу "Икс фактор", кое веќе втора сезона се емитува на Сител телевизија. Давид во boot camp-от ја изведе легендарната "Тајно моја" на Тоше Проески и доби едно од шесте места во групата на момците, чиј ментор е Александра Ковач. Ковач изјави дека он е првиот кандидат кој ја расплакал за време на шоуто и без двоумење, му обезбеди столица, односно место меѓу нејзините кандидати.

Дали Давид Темелков ќе ги следи стапките на Даниел Кајмакоски и ќе донесе уште една победа за Македонец во ова шоу, останува да видиме. Но, несомнено младиот дечко има икс фактор. Останува на нас да го бодриме и гласаме.

 

 

 


Дани | ТВ Пакет

300x300 Min

SIDEBAR TOP BANER 1

SIDEBAR TOP BANER 2

Baner Idance

Bannerprimetime

Ексклузивно

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next

Телевизија

Забава

МК Сцена

Единствен телевизиски информативен портал во Македонија © ТВ Пакет 2009 - 2012