54654

Македонија воодушевена од концертот на Жељко Јоксимовиќ

 

Вчеравечер во МНТ се одржа првиот од најавените 4 концерти на најпопуларниот машки изведувач во регионот, Жељко Јоксимовиќ. Од првата до последната џез или свинг варијанта на веќе познатите поп, рок и фолк песни, публиката возбудено го наградуваше со аплауз трудот на Јоксимовиќ.

 

Zeljko3333
 
 
Полната сала беше доказ дека Жељко Јоксимовиќ успева во намерата предновогодишно да ги разубави македонските денови. Со повеќе од 40 музичари на сцена, нешто повеќе од час и половина и 24те песни со нов аранжман, публиката уживаше еден сосема поинаков концерт во интимната атмосфера на театарот.
 
Остануваат да се реализираат уште 3 концерти од проектот на Јоксимовиќ, насловен "Два света". Стартот и на останатите три концерти е 20.30.
 
 
Zeljko4677
 
Zeljkoe4367
 
 
 
 

Ceca Pomal

16426532 421962608135954 1248849644 N

16426800 10211012443882791 375250880 N

Koncert Boris

 

Ексклузивно

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next

Bannerprimetime

Телевизија

Забава

МК Сцена

Единствен телевизиски информативен портал во Македонија © ТВ Пакет 2009 - 2012