54654

Душко Гојковиќ Квартет со свој настап на 15-ти декември

 

Душко и гудачите со македонска промоција на нивниот албум

 

На 15 декември (четврток) во Македонската филхармонија, ќе се одржи промоција на албумот "Душко Гојковиќ со гудачите". Душко Гојковиќ е српски џез трубач кој во текот на неговата кариера успеа да изгради автентичен стил и звук, окарактеризиран со прецизност, топли звуци и брилијантна техника.

 

DuskoGajovikKvartet

 

Диригент: Борјан Цанев
Солисти:
Душко Гојковиќ - труба
Ренато Кико - пијано
Мартин Ѓаконовски - контрабас
Владимир Костадиновиќ - тапани

 

Дани | ТВ Пакет

Tropico 300x250

1111bebe Humanitarna

Baner Idance

Bannerprimetime

Ексклузивно

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next

Телевизија

Забава

МК Сцена

Единствен телевизиски информативен портал во Македонија © ТВ Пакет 2009 - 2012