54654

Видео | Марија Шерифовиќ со нова емотивна песна „Дел од минатото“

 

Нова песна со спот за членот на Гранд жирито

 

Марија Шерифовиќ промовираше нова песна со спот - “Deo prošlosti“. Поп пејачката во спотот кој го изработи IDJ Videos, ни ја прикажува емотивната болка што на човек му се случува, дури и тогаш кога е на врвот на професионалните успеси. Во кадрите на спотот се гледа дека по успешниот концерт, пејачката со друштвото оди на афтер парти каде не може да ја совлада тагата.

 

Marijadeoproslosti

 

- Можеби некои ќе забележат дека спотот нема врска со песната, но она што сакавме да го прикажаме е како сето тоа што човек ќе го постигне во животот е занемарливо без саканата личност и тогаш посакува се' oколу него засекогаш да застане - објаснува Шерифовиќ.

 

 

 

Дани | ТВ Пакет

Tropico 300x250

1111bebe Humanitarna

Baner Idance

Bannerprimetime

Ексклузивно

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next

Телевизија

Забава

МК Сцена

Единствен телевизиски информативен портал во Македонија © ТВ Пакет 2009 - 2012