54654

Забавен љубовен предизвик со вредни подароци во Капитол Мол

 

Љубовен викенд во Капитол Скопје

 

Постојат две причини зошто февруари секогаш е еден од највозбудливите месеци во годината. Едната го слави виното, а другата љубовта. Пред двата претстојни празници Св. Трифун и Св. Валентин, Капитол Мол и оваа година ги предизвикува највљубените.

 

Ljubovkapitol5

 

Секојдневните љубовни предизвици ја развиваат креативноста кај сите вљубени партнери и воедно, пред секој вљубен пар е поставен предизвик. Предизвикот е објавување на заедничка фотографија со поставените срциња низ Капитол мол на профилите на Instagram &  Facebookсо хаштагот #ЉубовВоКапитолМол.

Паровите со најмногу лајкови на Instagram &  Facebook ќе имаат можност да учествуваат во љубовен квиз како дополнителен предизвик за нив и како предуслов за добивање на интересни и креативни подароци.

 

Ljubovkapitol2

 

Овој љубовен квиз ќе се оддржи во сабота (11.02.2017) од 18:00 до 20:00 часот во Капитол мол на 1 кат, каде што секој пар ќе треба да одговори на десет прашања со цел да се утврди колку добро се познаваат меѓусебно. За секое точно одговорено прашање следуваат 5 поени. На паровите со најмногу освоени поени ќе им бидат доделени интересни и вредни подроци во вторник (14.02.2017), како идеален начин за одбележување на Денот на вљубените.

 

Ljubovkapitol4

 

Капитол Мол го предизвикува секој пар да направи заеднички фотографии со срцињата поставени низ молот со цел да има можност да учествува на љубовниот квиз. Скопјани ги очекува интересен љубовен викенд каде што паровите ќе можат да откријат колку добро се познаваат меѓусебе и дополнително да учествуваат во добивање на три примамливи подароци: прво место - Романтичен викенд во Банско за двајца; второ место - Романтична вечера за двајца во Champione Cafè и трето место - Две срциња пици во Pizza Hot.

 

Ljubovkapitol3

 

Вечерва, предизвикајте го Вашиот партнер во Капитол мол!

 

Дани | ТВ Пакет

Tropico 300x250

1111bebe Humanitarna

1111ivan Baner

Baner Idance

Bannerprimetime

Ексклузивно

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next

Телевизија

Забава

МК Сцена

Единствен телевизиски информативен портал во Македонија © ТВ Пакет 2009 - 2012