54654

Шпанскиот суперстар диџеј Пако Осуна на 25. февруари доаѓа во Скопје

 

На 25-ти Февруари во Скопје за првпат доаѓа техно великанот, шпанскиот суперстар диџеј Пако Осуна. Пако е еден од најбараните и најреспектираните светски диџеи во моментов, а свој диџеј сет ќе има во „Вип Арена Борис Трајковски“. Како македонска поддршка  пред Осуна ќе настапи нашиот најдобар диџеј Никифор, а од „Сан продукција“ ветуваат и најдобар саунд систем, ласер шоу, лед скринови и многу повеќе за одлична забава на светско ниво.

 
Карти за настанот може да се набават во „Пола Југотон“ по цена од 500 денари и на продажните места на kupikartizase.com 

Забавата ќе започне во 22:30, а ќе трае се до раните утрински часови. 

 

5335555

 

300x300 Min

SIDEBAR TOP BANER 1

SIDEBAR TOP BANER 2

Baner Idance

Bannerprimetime

Ексклузивно

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next

Телевизија

Забава

МК Сцена

Единствен телевизиски информативен портал во Македонија © ТВ Пакет 2009 - 2012