54654

Видео | „Играј мала“ : младиот Даниел Крстевски со нова песна

 

Очигледно девојките се неговата најголема инспирација. По последната „Милена“, младиот пејач Даниел Крстески сними уште една авторска песна со наслов „Играј мала“.

 

17555480 10213055230475067 2042714649 N

 

Овој пат токму Даниел се потпишува како автор на текстот и музиката, додека пак аранжманот е дело на Владимир Дојчиновски - Дојчин.

- Оваа песна како и претходната е со побрз ритам. Сметам дека на нашата естрада недостигаат брзи песни, бидејќи кога имате клубски настап подобро поминуват за разлика од баладите - вели Даниел.

 

17572010 10213055230555069 1839578590 O

 

За новата песна има и видеоспот, во кој покрај Даниел во главната улога се појавува и убавата Марија Милошеска.

- Мислам дека и во наредните мои видеоспотови убавите девојки ќе бидат во главната улога. Досега се покажа како успешен рецепт и не гледам зошто да не продолжам со таквиот тренд - вели Даниел.

Инаку Даниел веќе работи на наговата најнова песна, која треба да биде промовирана на почетокот од летото.

 

 

 

300x300 Min

SIDEBAR TOP BANER 1

SIDEBAR TOP BANER 2

Baner Idance

Bannerprimetime

Ексклузивно

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next

Телевизија

Забава

МК Сцена

Единствен телевизиски информативен портал во Македонија © ТВ Пакет 2009 - 2012