54654

Експлозивен настап на „Апокалиптика“ се случи вчеравечер во Скопје

 

Вчеравечер во арената „Борис Трајковски“ се случи уште еден спектакуларен концерт на Апокалиптика во Скопје. Фановите со нетрпение чекаа на сцената да се појават виртуозите кои доцнеа околу четириесеттина минути, но, позитивните коментари по социјалните мрежи велат дека вредело да се чека.

Концертот беше поделен на два дела меѓу кои имаше пауза. Во првиот дел настапија само четворицата челисти кои започнаа со звуците на „Enter Sandman“, а во вториот дел ним им се придружи и тапанарот кој ја крена атмосферата во арената.

Арената се наполни иако многумина коментираа дека истата е голем залак за концерт од ваков тип. Финците по третпат одржаа концерт во Македонија, но вчерашниот ќе остане оној за паметење.

 

17424685 688409474691257 6381356656305160660 N

 

1 300

Tropico 300x250

Baner Idance

300x300 Min3

Bannerprimetime

11111118938013494571643383

Ексклузивно

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next

Телевизија

Забава

МК Сцена

Единствен телевизиски информативен портал во Македонија © ТВ Пакет 2009 - 2012