54654

Видео порака од Ванеса Меј до своите македонски фанови

 

Светски познатата виолинистка Ванеса Меј испрати покана до сите нејзини фанови за концертот кој ќе го одржи во Скопје на 15ти мај 2017 во Вип Арена “Борис Трајковски”.

 

IMG 20170427 102507

 

“Сите оние што сакаат да присуствуваат на концертот на атрактивната и популарна виолинистка, а сеуште немаат билет нека побрзаат. Многу е веројатно дека целиот преостанат капацитет ќе биде распродаден за неколку денови”, се вели во соопштението на Прагма Продукција, организаторите на концертот.

Концертот на оваа мега популарна ѕвезда е поддржан од Министерството за култура на Република Македонија и Македонската Филхармонија.

Билетите за концертот, кои се во ограничен број, може да се набават преку продажната мрежа на Купи Карти За Се низ цела Македонија, Пола Југотон и Цвеќара “Розе” – Веро 2.

 

 

 

 

Tropico 300x250

1111bebe Humanitarna

Baner Idance

Bannerprimetime

Ексклузивно

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next

Телевизија

Забава

МК Сцена

Единствен телевизиски информативен портал во Македонија © ТВ Пакет 2009 - 2012