54654

Александар Поповски уште еднаш воодушеви со својот талент

 

Големината на талентот на младиот уметник Александар Поповски нема граници, тоа го докажа и неговиот последен цртеж на кој е насликана Бијонсе. Цртежот е идентична копија на веќе постоечка фотографија од пејачката, на кој би позавидел и самиот фотограф.

 

IMG 20170428 193135

 

Александар е познат по тоа што слика портрети на познати музичари, еден од нив е и покојниот Тоше Проески. Во прилог е споредбата на двете фотографии, рачно нацртаната и дигиталната верзија.

 

Received 120332000455728700

 

Александар Поповски

FB IMG 1493399928150

Tropico 300x250

1111bebe Humanitarna

Baner Idance

Bannerprimetime

Ексклузивно

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next

Телевизија

Забава

МК Сцена

Единствен телевизиски информативен портал во Македонија © ТВ Пакет 2009 - 2012