54654

Видео | Здравко Чолиќ ги промовираше новата песна и спот - „Мала“

 

Текстот и музиката се со потпис на Момчило Бајагич Бајага, аранжманот е на Никша Братош, а режијата, како и за неколку претходни спотови така и сега, Чолич ја доверува на Александар Керекеш Кеки, чија замисла овој пат е емоциите од оваа летна песна да се доловат низ една романтична и заводлива филмска приказна.

 

011111

 

Пред извесно време Здравко заедно со екипата на соработници престојуваше на една многу интересна локација во Црна Гора, скоро непрепознатлива дури ни за жителите на Црна Гора, каде што спотот е снимен во два дена, со скоро 30 часа снимање. Од Котор до Бар, преку Скадарско езеро, на 6 различни локации снимени се убавината и магијата на старите приморски улички и градби кои досега не се видени во музичките спотови.

 

 

“Се радувам и многу ми е драго што за мојот роденден ќе и подарам на публиката нова песна и спот. Во план е оваа есен да биде објавен 15тиот студиски албум, а ова е прва песна од новиот албум која ја претставувам, која ја работев со моите долгогодишни соработници. Текстот и музиката го пишуваше Бајага, а Никша Братош го направи аранжманот” – открива Чолич.

Глумицата Јелена Гаврилович ја има главната улога на “Мала”, како што и самата песна го носи името. Таа ќе ве понесе во една романтична приказна која ја дели со моделот Бојан Карас. Во заводлива игра, Јелена глуми млада филмска дива чие снимање на филм се одвива во едно приморско, рибарско место. Улогата на ладна и недостапна дива која вешто го лови погледот на младиот рибар, не криејќи ја заинтригираноста, ја прави оваа приказна многу интересна – ни открива режисерот Кеки.

 

Tropico 300x250

1111bebe Humanitarna

Baner Idance

Bannerprimetime

Ексклузивно

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next

Телевизија

Забава

МК Сцена

Единствен телевизиски информативен портал во Македонија © ТВ Пакет 2009 - 2012