54654

Фантастичен старт на јубилејното 15-то издание на Пиво Фест

 

Општина Прилеп вчеравечер го отвори јубилејното 15-то издание на фестивалот "Пиво Фест". Со оглед на тоа дека беше четврток, работен ден, организаторите можат да се пофалат со одлична посетеност уште на самиот почеток.

 

IMGM4527

 

Бендот Ај Кју ја имаше честа да го означи стартот на фестивалот и задачата да ги загрее љубителите на пиво за она што следуваше.

 

11212122

222222

 

Психомодопоп и Амадеус Бенд беа задолжени за останатиот дел од вечерта.

Атмосферата кулминираше со хитовите на Амадеус Бенд кои Бојан Ташиќ ги пееше во ист глас со публиката. Истиот отпеа и низа стари македонски песни, се виеше оро, се пиеше пиво, се споделуваше љубов!

За вечерва е закажана втората фестивалска вечер каде Нокаут ќе бидат едни од задолжените за забавата која следува. Вечерва сите патишта нека водат кон Прилеп.

 

111111

Tropico 300x250

1111bebe Humanitarna

Baner Idance

Bannerprimetime

Ексклузивно

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next

Телевизија

Забава

МК Сцена

Единствен телевизиски информативен портал во Македонија © ТВ Пакет 2009 - 2012