54654

Втората вечер на Пиво Фест ги донесе звуците на регето и рокот (ФОТО)

 

Петочната вечер на Пиво Фест 2017 ги донесе звуците на регето и рокот. Почнувајќи со реге составот Конкеринг Лајон, потоа најпознатата македонска група Нокаут чии песни ја кренаа публиката на нозе, за вечерта да ја доживее кулминацијата со Ален Исламовиќ од Бјело Дугме.

 

1222zakris

 

Покрај тоа што настапот на легендарниот рокер траеше повеќе од два и пол часа, гладната публика за урбана музика скандираше за уште.

 

11zakris

 

- "Не сум првпат во Прилеп, но првпат сум на овој фестивал, одамна не сум бил овде и многу сум среќен што вечерва споделуваме убава енергија заедно со сите овие прекрасни луѓе", изјави Ален за ТВ Пакет.

 

11111zakirs3

 

Вечерва на третата вечер од Пиво Фест 2017 ве очекуваат Елена Велевска, Анабела и Харис Џиновиќ. Бидете во Прилеп.

 

Tropico 300x250

1111bebe Humanitarna

Baner Idance

Bannerprimetime

Ексклузивно

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next

Телевизија

Забава

МК Сцена

Единствен телевизиски информативен портал во Македонија © ТВ Пакет 2009 - 2012