54654

Општина Прилеп се погрижи и за камперите што дојдоа за Пиво Фест

 

И денеска, како и секоја година, кампериите добиваа бесплатна чорба, кафе и чај.

 

Marjana Aleksandar

 

„Радува фактот што бројот на кампери секоја година се повеќе и повеќе се зголемува. Имаме кампери не само од Македонија туку и од цела Европа. Тоа се кампери од најразлични генерации, луѓе со поавантуристички дух кои решиле својот престој да го поминат токму тука. За да го направиме нивниот престој што попријатен им обезбедивме бесплатен кампинг, организаторот им овозможи бесплатно да ги паркираат своите возила, бесплатен појадок секое утро, обезбедени се сите хигиенски услови. Паркот изобилува со доста спортски содржини, а сега во негова близина имаме и Аква парк, така што неговата атрактивност е доста голема“, Александар Јованоски, Општина Прилеп.

 

Вечерва ќе настапат Елена Велеска, Анабела, а третата вечер од фестивалот ќе ја затвори Харис Џиновиќ.

Tropico 300x250

1111bebe Humanitarna

Baner Idance

Bannerprimetime

Ексклузивно

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next

Телевизија

Забава

МК Сцена

Единствен телевизиски информативен портал во Македонија © ТВ Пакет 2009 - 2012