54654

Македонскиот крал на трубата вечерва на Пиво Фест ќе ја свири Despacito

 

Прилепчани и останатите гости на Пиво Фест вчеравечер уживаа во музиката на Елена Велевска, Анабела и Харис Џиновиќ. Она што беше чудно за публиката е одлуката на Велевска да пее плејбек.

 

IMGM7410

 

Таа ги отпеа своите хитови па сцената и ја отстапи на Анабела која ја вжешти атмосферата со старите хитови на Faunky G, а танчерките кои ја придружуваа предизвикаа дополнителни овации. Како што и очекувавме, Харис Џиновиќ беше ѕвезда на вечерта, неговите хитови создадоа една голема кафана на отворено, публиката буквално полуде.

 

IMGM7015

IMGM7037

 

IMGM7037

 

IMGM7305

 

Вечерва на сцената се очекуваат Тајфата и Димитар Андоновски, Оркестарот на Џамбо Агушев и Северина. Агушев најави дека ќе го отсвири мегапопуларниот латино хит „Despacito“.

 

Tropico 300x250

1111bebe Humanitarna

Baner Idance

Bannerprimetime

Ексклузивно

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next

Телевизија

Забава

МК Сцена

Единствен телевизиски информативен портал во Македонија © ТВ Пакет 2009 - 2012