54654

Нова модна ера во Македонија на Ивана Кнез - #Concept2020

 

Дали ние, луѓето, живееме во свет на криза со идендитет, колку мажите и жените се различни или еднакви, но и колку човечките битија се робови на општеството кое сами го креираат?!, се само дел од прашањата кои креаторката Ивана Кнез ги отвори директно на модното спектакуларно шоу  на колекцијата #Concept2020 која беше презентирана на Модна недела во Скопје, есен-зима 2017/2018.

 

DramaConcept2020Mia4

 

„Глобализацијата како тема на мојата лимитирана едиција, инспирација на нашето секојдневното наше живеење, какви Андроиди сме ние, заглавени во електронската ера. Колекцијата е ресајклинг, пет френдли и прилагодлива за нашиот пазар со префинет вкус. Сите ние како сонувачи во потрагата по постојано наше совршенство треба да имаме само една водилка во животот а тоа е љубовта. Се надевам дека барем малку допрев директно до вашите срца. Благодарност до целиот мој тим, Модна недела и сите мои Драма пријатели кои присуствуваа. “ вели Ивана Кнез.

Фотосесијата за колекција е на HLVK Photography Goran Popovski, со рускиот модел Ксенија - the Android, Васе Доковски - VD Make Up and Social Hair Salon, со потпис на Студио Драма.

 

DramaConcept202024

DramaConcept202038

Knez DramaConcept2020%208

 

 

 

300x300 Min

SIDEBAR TOP BANER 1

SIDEBAR TOP BANER 2

Baner Idance

Bannerprimetime

Ексклузивно

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next

Телевизија

Забава

МК Сцена

Единствен телевизиски информативен портал во Македонија © ТВ Пакет 2009 - 2012