54654

Сара Мејс ја отпеа песната за роденденот на фестивалот „Поточиња“

 

Роденденски "Поточиња" на 24-ти и 25-ти март

 

Јубилејното роденденско 15-то издание "ПОТОЧИЊА 2018" ќе се одржи на 24 и 25 март во Македонска опера и балет. На репертоарот се закажани претстави од 11:00, 13:00 и 19:00 часот.

 

Potocinjarodenden15

 

Билетите се во продажба на Билетара на МОБ, Југотон и онлајн на www.jugoton.mk. Незаборавна роденденска забава за сите најмали и најмили дечиња. Во продолжение слушнете ја роденденската песна која ја отпеа Сара Мејс со хорот на фестивалот. „Гласот на децата” e темата која Сара Мејс и Поточиња ја обработуваат и им порачуваат на возрасните дека чиста планета ни треба најмногу.

 

 

Дани | ТВ Пакет

 

300x300 Min

SIDEBAR TOP BANER 1

SIDEBAR TOP BANER 2

Baner Idance

Bannerprimetime

Ексклузивно

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next

Телевизија

Забава

МК Сцена

Единствен телевизиски информативен портал во Македонија © ТВ Пакет 2009 - 2012