54654

Фото | Зоки Фаци ќе направи уште една бум револуција

 

ТВ водителот и новинар во шоубизниот Зоран Василевски-Фаци неодамна во Градскиот трговски центар во Скопје, заедно со двајца другари Александар и Томче го отвори бутикот за трендовска гардероба “Револушн“. Фаци идејата ја имал многу одамна и еве ја реализирал. Тој вели дека идејата е да направи македонски бренд каде секој ќе може да си гом пронајде стилот на облекување.

 

111zoki111

 

Новата колекција која се спрема е наречена “Револушн оф лов“, која наскоро со голема ревија ќе и биде презентирана на јавноста. Фаци за таа цел ќе ги собере најубавите манекенки и манекени и планира да направи модна револуција. Заштитни лица на бутикот ќе бидат атрактивната поп ѕвезда Дина Шабани и најдобриот  пливач Љупчо Ангеловски, кои наскоро ќе се појават на билборди со новата колекција пролет-лето.

Фаци беше уредник на забавниот дела на некогаш најгледаната А1 телевизија.

Познат е по гледаната емисија “Фаци„ , а ја работеше и емсијата „Ексклузив“. И двете емисии беа многу гледани и донесоа свежина во македонскиот шоу бизнис. Имаше свој селебрити магазин „Крема“. Денес го води шоубизот на популарниот сајт „ Либертас„ Неговиот инетресен имиџ и контроверзниот начин на живот, го направија многу популарен во јавноста.

Со среќа Фаци со бутикот.

 

111zoki113

300x300 Min

SIDEBAR TOP BANER 1

SIDEBAR TOP BANER 2

Baner Idance

Bannerprimetime

Ексклузивно

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next

Телевизија

Забава

МК Сцена

Единствен телевизиски информативен портал во Македонија © ТВ Пакет 2009 - 2012