54654

Најголемата балканска дива Цеца и Џенан Лончаревиќ на концерт во Охрид

 

Најголемата балканска ѕвезда Светлана Ражњатовиќ – Цеца заедно со Џенан Лончаревиќ на 28. јули ќе одржат голем концерт во Охрид, на стадионот “Билјанини Извори”.

 

Ceca Dusan Petrovic Naslovna

 

 

Стадионот Билјанини Извори ќе одекнува со “Анџео другог реда”, “Лажов ноторни” , „Аутограм”, „Јадна ти је моја моч”, „Трепни”, “Дидуле” на Цеца и “Одавде до неба”, “Никоме ни реч”, “Добро је то” на Џенан, како и многу, многу други безвременски хитови.

Цеца и Џенан ќе приредат повеќечасовен концерт кој долго ќе се памети. Почетокот на концертот е закажан во 21 часот. Ни претстои вечер исполнета со многу изненадувања, музика и забава.

Влезниците се пуштени во продажба преку продажната мрежа на www.kupikartizase.com , “Пола Југотон” и “Цвеќара Розе” - Веро 2, по промотивна цена од 600 ден само до 16. Јули.

 

300x300 Min

SIDEBAR TOP BANER 1

SIDEBAR TOP BANER 2

Baner Idance

Bannerprimetime

Ексклузивно

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next

Телевизија

Забава

МК Сцена

Единствен телевизиски информативен портал во Македонија © ТВ Пакет 2009 - 2012