54654

Потрагата по скриеното богатството продолжува на Островот на змиите

 

Продолжува потрагата по скриеното богатство на Дискавери

 

Островот на змиите се наоѓа на брегот на Бразил и на овој остров змиите немаат природни предатори. Се проценува дека на островот живеат помеѓу две и четири илјади змии Bothrops Insularis, што во просек е по една змија на метар квадратен. По легендата, на овој смртоносен остров е сокриено богатството на Инките.

 

Ostrovzmiibrazil1

 

Екипа од врвни истражувачи се враќа на Островот на змиите за да ја продолжат својата потрага за богатството пред камерите на Дискавери каналот. Истражувачите ќе мора да решат сложени математички задачи и мистерии за кои се верува дека ќе го покажат патот до богатството. Истите тие мистерии кои безброј пати имаат спречено други да го најдат богатството.

 

Ostrovzmiibrazil2

 

Но, додека престојуваат на најопасното место на светот, најмногу ќе им требаат челични нерви бидејќи еден невнимателен чекор не само што ќе значи да не го пронајдат богатството, туку може да ги чини и живот.

 Ќе успеат ли да се приближат до неверојатното откритие?

Дознајте во понеделник во 20 часот на Дискавери.

 

Дани | ТВ Пакет

300x300 Min

SIDEBAR TOP BANER 1

SIDEBAR TOP BANER 2

Baner Idance

Bannerprimetime

Ексклузивно

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next

Телевизија

Забава

МК Сцена

Единствен телевизиски информативен портал во Македонија © ТВ Пакет 2009 - 2012