54654

Првиот Бонд автомобил во серијалот „Трговци со автомобили“

 

Sunbeam - првиот автомобил на агентот 007 на Дискавери

 

Искусниот трговец на автомобили Мајк Бруер и одличниот механичар Ед Чајна се враќаат во акција и ги пронаоѓаат и реставрираат старите легендарни автомобили, кои подоцна ќе ги продадат, а притоа добро и да заработат. Целиот процес од наоѓање, реставрацијата и продажбата на автомобилот се одвива пред камерите на Дискавери каналот.

 

Sunbeam1

 

 Во секоја епизода, Мајк се труди да најде автомобил кој има потенцијал за заработка, па го предава на Ед чија задача е да му ја врати старата слава. Серијалот е набиен со напнатост бидејќи Ед често добива автомобили кои се стари и по неколку децении, а желбата на Мајк за заработка ги зголемува механичарските проблеми.

 

Sunbeam2

 

 Во неверојатните трансформации, ќе се најде и Sunbeam Alpine, класичен британски спортски автомобил од 1963 кој во суштина е и првиот автомобил на Џејмс Бонд кој некогаш се појавил на екран, како и луксузниот Mercedes  500 SED од 1983 година.

Можат ли момците да им ја вратат старата слава, а притоа и добро да заработат?

 

Sunbeam3

 

Следете ги „Трговци на автомобили“ секоја среда во 22 часот на Дискавери каналот.

 

Дани | ТВ Пакет

Ceca Pomal

16426532 421962608135954 1248849644 N

16426800 10211012443882791 375250880 N

Koncert Boris

 

Ексклузивно

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next

Bannerprimetime

Телевизија

Забава

МК Сцена

Единствен телевизиски информативен портал во Македонија © ТВ Пакет 2009 - 2012