54654

„Легендата за крокодилското злато“ вторнички на Дискавери

 

Oд 20 јуни започна нов серијал на Дискавери

 

Legendazakroko1

 

Копањето на злато во денешно време е тешка професија, но на еден остров во близина на Папуа Нова Гвинеја, во југоисточна Азија, мештаните се соочуваат и со еден многу необичен проблем. Низ островот тече река во која освен тоа што е една од најголемите неискористени златни резерви на светот, има и диви крокодили кои ги одземаат животите на мештаните кои се обиделе премногу да се доближат до брегот.

 

Legendazakroko2

 

Да стигнат до големото богатство кое се крие под речната површина, мештаните ангажирале луѓе кои имаат добри познавања на рударските техники, поседуваат добра опрема и знаење како да се справат со речните поплави.

 

Legendazakroko3

 

Ќе биде ли нивното искуство ќе биде доволно добро за соочување со гладните крокодили кои ја бранат својата територија откријте на Дискавери каналот во новиот серијал „Легендата за крокодилското злато“ секој вторник во 21 часот.

 

Дани | ТВ Пакет

Tropico 300x250

1111bebe Humanitarna

Baner Idance

Bannerprimetime

Ексклузивно

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next

Телевизија

Забава

МК Сцена

Единствен телевизиски информативен портал во Македонија © ТВ Пакет 2009 - 2012