54654

Прв ден од Shark week со „За ајкулите со Мајкл Феклпс“

 

Понеделник на Дискавери - прв ден од Неделата на ајкулите

 

Неделата на ајкулите (Shark Week), најочекуваниот телевизиски настан на летото, се враќа на Дискавери од понеделник 24 јули. Морските ајкули се главни ѕвезди на летната програма на Дискавери веќе 29 години по ред, а овој пат им се придружува и Мајкл Фелпс, освојувач на најголемиот број олимписки медали во историјата. Фелпс ќе се запознае со ајкулите и ќе научи многу за овие животни, меѓу другото и како да нурка со нив.

 

Zaajkulitesomf2

 

Ова е прва година во историјата на франшизата кога „Неделата на ајкулите“ ќе биде ускладени низ целиот свет, односно ќе се емитира во текот на една недела на Дискавери каналот во сите 220 земји и територии низ светот. Во продолжение дознајте што ќе гледате вечерва, на првиот ден од неделата на ајкулите :

 

Zaajkulitesomf1

 

ЗА АЈКУЛИТЕ СО МАЈКАЛ ФЕЛПС понеделник, 24 јули 23:00 часот

Мајкл Фелпс со Док Грубер и Тристан Гутреџ од лабораторијата Бимини ќе помине брзински натпревар со ајкулите: од разоткривање на митовите околу нив до тоа да научи како да нурка со нив. Мајкл ќе научи како да остане смирен додека ајкула чекан му плива на 60цм од лицето, а сѐ тоа за одблизу да ја посведочи и неверојатната моќ на големата бела ајкула.

Продукција: Peacock Productions.

 

Дани | ТВ Пакет

300x300 Min

SIDEBAR TOP BANER 1

SIDEBAR TOP BANER 2

Baner Idance

Bannerprimetime

Ексклузивно

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next

Телевизија

Забава

МК Сцена

Единствен телевизиски информативен портал во Македонија © ТВ Пакет 2009 - 2012